nvista

Usb bellekten "Boot" edilebilir "Windows Vista" oluşturmak

 Bilgi: Bu eğitim size usb bellek üzerinden Vista'yı kurabilmeniz için gereken "Boot"  edilebilir  bir usb belleği nasıl yapabileceğinizi göstermek amacıyla hazırlanmıştır.


  İpucu: Eğer usb belleğiniz 4 gb tan fazla kapasiteye sahipse yeni içine ayrıca yeni bir klasör açarakbuna en güncel driver larınızı ekleyebilir ve kurulumda kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz. 
UYARI:
*  Bu boot edilebilir usb belleği hazırlayacağınız bilgisayar 32 bit işletim sistemi kullanıyorsa sadece 32 bit usb den boot edilebilir Vista hazırlayabilirsiniz.
*   Bu boot edilebilir usb belleği hazırlayacağınız bilgisayar 64 bit işletim sistemi kullanıyorsa sadece 64 bit usb den boot edilebilir Vista hazırlayabilirsiniz.
*  Usb belleğiniz en az "4 GB" kapasiteye sahip olmalıdır.
*  "Recovery"(kurtarma) dvd si ile bu işlemi yapamazsınız.
*  Bu usb bellek ile Vista kurulumuna geçmeden önce "Bios "tan "Boot" önceliğini usb belleğe vermeniz gerekmektedir.
 NOT: 
Bu işlem için bir "Iso" imajına ihtiyacınız olacak.Eğer bu yoksa  ImgBurn   ismli ücretsiz program vasıtasıyla Vista kurulum dvd ni kullanarak yapabilirsiniz1UltraIso isimli ücretsiz programı indirin ve kurun.

2- Usb belleğinizi yuvasına yerleştirin.

3- "UltraIso" kısayoluna sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır" deyin.

4- "Menü" sutunundaki "File"ı seçerek "Open" deyin. (Alttaki resim)5- Daha önce hazırlamış olduğunuz "Vista" Iso dosyasını programa göstererek "Open" deyin. (Alttaki resim)6- "Lokal" Panelinde usb belleğinizi bulup seçin. (Alttaki resim)7- Menü bardaki "Bootable" sekmesini seçerek " Write Disk Image" i seçin. (Üstteki resim)

8- Doğru yolu seçtiğinizden emin olduktan sonra onaylayın. (Alttaki resim)9- İşlem tamamlandıktan sonra programı kapatın.

10- Hepsi bu! 

Artık Vista kurulumunu bu usb belleği kullanarak usb üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Okumaya devam...

ipucu 5707348175333339542

Yorumlar

Arşiv

Twitter

item