nvista

"Windows CompletePC Yedeklemesi" Oluşturmak


"Windows CompletePC Yedeklemesi" sihirbazı sadece  "Windows Vista Business", "Windows Vista Enterprise" ve "Windows Vista Ultimate "sürümlerinde bulunur.
Bunlar dışındaki sürümler için;Vista kurtarma dvd si oluşturmak-2  

"Windows CompletePC Yedeklemesi" ni anlamak ve daha fazla bilgi için;

Vista da "Dosyaları yedekle" özelliğini anlamak


isimli makalelerime göz atabilirsiniz. 


UYARI:


  • Vista yedeği kaydettiğiniz bölüntünün veya diskin imajını alamaz.Örneğin C: sürücüsüne kurulu Vista nın imajını D: sürücüsüne kaydettiyseniz artık Vista üzerinden D: sürücüsünün imajını alamazsınız.
  • Eğer Windows CompletePC Yedeği klasörünü silmek veya başka bir yere kopyalamak isterseniz bütün alt klasörleri açıp sahipliğini almalısınız.Bu işlemden sonra normal kopyalama prosedürünü izleyebilirsiniz. 
1Denetim Masası\Sistem ve Bakım\Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi
yolunu izleyerek "Bilgisayarı yedekle"yi seçin.2- Kaydedeceğiniz yeri seçin.

a)Bir hard diske;

NOT: Vista'nın kurulu olduğu bölüntüye yedeği kaydedemezsiniz.Eğer tek bölüntünüz varsa Vista'da Disk bölme isimli makaleme göz atabilirsiniz.

b)Dvd ye;

Bu aşamada yedeğinizin büyüklüğüne bağlı olarak birden fazla "Dvd" kullanacağınız için yeterli "Dvd"niz olmalıdır. 


3- Yedeklemeyi başlattığınızda size gerekli olan alan belirtilecektir.Eğer Dvd ye yedeklemeyi seçtiyseniz kaç Dvd nin gerekeceği de belirtilecektir.
NOT: Eğer daha önceden bir imaj aldıysanız sadece daha önce aldığınız imajdan bu yana bilgisayarınızda oluşan değişiklikler kaydedilecektir.4- Eğer "Dvd"yi seçtiyseniz sizden boş bir Dvd yerleştirmeniz istenecektir.5- İşlemin bimesini bekledikten sonra sihirbaz penceresini kapatın.

Hepsi bu

Okumaya devam...

Yedekleme ve geri yukleme 5582595006428937638

Yorumlar

Arşiv

Twitter

item