nvista

Sahipliği "TrustedInstaller"e Geri Vermek

İleri düzey bilgisayar kullanıcıları bazen sahipliği Vista tarafından bu sistem dosyalarını korumak üzere TrustedInstaller'e verilmiş dosyaların sahipliğini almak zorunda kalabilirler.Bu durumda işiniz bittikten sonra bu dosyaların sahipliğini tekrar TrustedInstaller'e vermek kesinlikle gereklidir.Bunu yapmadığınız takdirde işletim sisteminizin kararlılığını ve güvenliğini büyük ölçüde riske atarsınız. TrustedInstaller hakkında daha fazla bilgiyi Chip Online forumlarında Mustafa@PC kullanıcı adlı arkadaşın yazdığı makaleden alabilirsiniz. 

Trustedinstaller Nedir ?1- Bahsi geçen dosyaya sağ tıklayıp "Özellikler"i seçin.

2- "Güvenlik" sekmesinden "Gelişmiş"i seçin.
3- "Sahip" sekmesini açıp "Düzenle" deyin.4- Geçerli sahibi olarak "TrustedInstaller" gözüküyorsa burada durun ve pencereleri kapatın.

5- "Diğer kullanıcı ve gruplar"a tıklayın.

6- "Nesne adı"na  "NT SERVICE\TrustedInstaller" yazın ve "Adları denetle" butonuna basın.7- "Tamam" deyin.8- "TrustedInstaller"e tek tıklayıp seçin ve "Tamam" deyin.
(Ayrıca bütün alt klasörlerin sahipliğinide vermek istiyorsanız Alt klasörlerin sahipliğini de değiştir kutusuna tik atın.) 9- Çıkan bilgilendirme penceresine de "Tamam" deyip kalan açık pencereleri de "Tamam" diyerek kapatın.


Okumaya devam...

Sistem Aracları 6762703430979570759

Yorumlar

Arşiv

Twitter

item