nvista

"Kayıt Defteri"ne Erişimi Engellemek


BİLGİ:Güvenlik sebebiyle kayıt defterine erişimi kaldırmak isteyebilirsiniz.Veya kayıt defterini açamıyorsunuz.Açmak istediğinizde alttaki hata mesajını alıyorsunuz. 
NOT:
Eğer kayıt defterinine erişimi engellerseniz artık makalenin en altında yer alan "Kayıt Defterini Etkinleştirme" adımlarını uygulamadıkça kayıt defterine ulaşamayacaksınız.

UYARI:
Eğer kayıt defterine erişimi siz engellemediyseniz ve buna rağmen kayıt defterine ulaşamıyorsanız bunu nedeni sisteminize bulaşan bir malware veya spyware olabilir.Sisteminizi Virüs taramasından geçirin.1-"Başlat Menüsü"nü açıp arama satırına "regedit" yazın ve "Enter" a basın.

2-"Kayıt Defteri"nde   HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System  yolunu izleyin.
NOT:Eğer "System" burada yoksa "windows" a sağ tıklayıp "yeni" ve "Anahtar" deyin ve  "System"  yazıp "Enter "a basın. KAYIT DEFTERİNE ERİŞİMİ ENGELLEMEK  İÇİN

a) "System" anahtarını seçtiğinizde sağ tarafta boş bir alana sağ tıklayın ve "Yeni" ve "DWORD (32-bit) değeri" deyin  "DisableRegistryTools"  yazıp "Enter" a basın.

b) Sağ tarafta oluşan "DisableRegistryTools" anahtarına sağ tıklayın ve "Değiştir" deyin.c) "2" değerini verin ve "Tamam" deyin.

d) "Kayıt Defteri"ni kapatın.


KAYIT DEFTERİNE ERİŞİMİ SAĞLAMAK İÇİN

a) Bu bağlantıya  tıklayıp açılan sayfanın altında görebileceğiniz "reg_enable.vbs" dosyasını indirin.

b) Yönetici haklarına sahip bir komut istemcisi açın.

c) Komut satırına   cd /d %userprofile%\desktop yazın ve "Enter"a basın.d)  wscript.exe reg_enable.vbs yazıp "Enter"a basın.

e) Alttaki bilgi penceresi açılacakf) "Tamam" deyip "Kayıt Defteri"ni kapatın.

Artık "Kayıt Defteri"ne ulaşabilirsiniz.


Okumaya devam...

Sorunlar 4955333175430530297

Yorumlar

Arşiv

Twitter

item