nvista

Tarayıcının Dosya Transfer Hızını Arttırma

BİLGİ:  "Windows Vista" da varsayılan olarak eş zamanlı dosya transfer sayısı "2" ile sınırlandırılmıştır.Geçerli HTTP ayarları 2 dosya transfer ederken birini de standby durumunda tutarak çalışırlar.Fazla miktarda resim bulunan bir web sitesini açmaya çalıştığınızda bu sebeple yavaş açılır.Ortalama olarak web tarayıcınız 40 civarı istem göndermek zorundadır.Eğer "Windows Vista"nın varsayılan ayarı olan "2" yi örn. ideal bir rakkam olan "10" a getirirseniz  sayfa yüklenme hızını arttırabilirsiniz.


Not: Bu ayar bütün tarayıcılar için geçerli olacaktır.


SEÇENEK BİR:
Sadece geçerli kullanıcı için,

1-"Kayıt Defteri"ni açın.

2HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings   yolunu izleyin.

3- Sağ tarfta boş bir alana tıklayıp "Yeni" " DWORD (32-bit) Değeri" deyin.4- MaxConnectionsPer1_0Server yazın ve "Enter"a basın.

5- Sağ tarafta MaxConnectionsPer1_0Server a sağ tıklayıp "Değiştir" deyin.6-"Ondalık"ı seçin ve "10" değerini girin.7- "Adım 3" ten  "6" ya kadar olanları tekrar uygulayın fakat bu sefer  MaxConnectionsPerServer ismini kullanın.

8-Bittiğinde "Kayıt Defteri" alttaki resim gibi görünmelidir.9- "Kayıt Defteri"ni kapatın ve oturumu tekrar başlatın.

SEÇENEK İKİ:
Tüm kullanıcılar için,

1- "Seçenek Bir" de kayıt defterinde gittiğimiz "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" yerine bu sefer HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings adresine gidin.

2- Bütün adımları aynen tekrarlayın.


Okumaya devam...

Optimizasyon 8293563592272319378

Yorumlar

Twitter

item