nvista

"SP2" Disk Temizleme Aracı'nı Çalıştırmak


BİLGİ: Bu makalede Sp2 nin kurulum sürecinde aldığı yedekleri nasıl kalıcı olarak silerek diskinizde yer açabileceğinizi anlatacağım. UYARI: 
"Sp2 Disk Temizleme Aracı"  Sp2'nin kurulum esnasında aldığı yedekleri kalıcı olarak silerek Sp1 ve Sp2'yi kaldırma kabiliyetinizi ortadan kaldıracaktır. Bu yedeklerin Vista tarafından alınma amacı kullanıcı Sp2'den memnun kalmaz ve kaldırmak isterse kullanılması içindir. Eğer Sp2'den memnunsanız ve kaldırmayı düşünmüyorsanız bu yedekleri silmenizin bilgisayarınıza bir zararı olmaz aksine sabit diskinizde yer açılır.NOTLAR:


  • Bu işlemin size ne kadar alan kazandırdığını görmeniz için aracı çalıştırmadan önce Vista nın kurulu olduğu sürücünün boş alanını bir yere not edin.
  • Bu işlemin size kazandıracağı alan ortalama olarak 1-2 GB civarı olacaktır.1Yönetici haklarına sahip bir komut istemcisi açın.

2- Komut satırına compcln.exe yazıp "Enter"a basın.

3- Devam etmek istiyormusunuz?( Would you like to continue?) diye sorduğunda
"Y"  yazıp "Enter"a basın.
NOT: Eğer "Sp2"yi ihtiva eden bir kurulum Dvd'sinden "Vista"nızı  kurduysanız Bu araç zaten çalıştırıldı( Windows Component Clean was already run on this install ) şeklinde bir mesaj alabilirsiniz.Bu durumda sadece komut penceresini kapatıp çıkın.4- Tamamlandığında "Windows Component Clean completed" mesajı alacaksınız.

5- Komut istemcisini kapatın.


Okumaya devam...

Sistem Aracları 8384090446424626547

Yorumlar

Arşiv

Twitter

item